Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Remont mostu w Bronowie

Około 1,4 mln złotych będzie kosztował remont mostu na Narwi w Bronowie i dróg doprowadzających do niego. Remont właśnie się rozpoczął i zgodnie z planem ma zakończyć się do 20 października. Jak mówi wójt gminy Wizna, Zbigniew Sokołowski, po naprawie most powinien służyć rolnikom przez kolejnych 20 lat.

Drewniany most na Narwi w Bronowie wybudowali 23 lata temu saperzy. Przeprawa ułatwia życie przede wszystkim okolicznym rolnikom, którzy dzięki niemu dostają się do łąk znajdujących się po drugiej stronie Narwi. Teraz, gdy most jest zamknięty, droga na łąki wydłużyła się do 50 km w jedną stronę...
Wójt gminy Wizna podkreśla, że termin remontu mostu został wybrany nieprzypadkowo.
- W lipcu na łąkach za rzeką odbywał się pierwszy pokos. Rolnicy zdążyli zebrać i zwieźć siano. Niestety z drugiego pokosu, ze względu na remont mostu, najprawdopodobniej będą musieli zrezygnować  - mówi Zbigniew Sokołowski.
Gro pieniędzy na remont drewnianej konstrukcji mostu gmina wygospodarowała z własnego budżetu. Dołożyło się także Ministerstwo Rolnictwa, które za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku przekazało pół miliona złotych.
W ramach remontu mostu mają zostać wymienione przęsła znajdujące się w rzece, cały podkład, a także izbice rozbijające lód. Dodatkowo ma także zostać wyremontowana droga prowadząca na bronowski most.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę