Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Bardzo sucho w lasach

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Ładna, słoneczna pogoda sprawiła, że ponownie w lasach wokół Łomży zrobiło się bardzo sucho. Od kilku dni ponownie mamy najwyższy trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki leśnej w Baczach Mokrych wczoraj po południu wynosiła tylko 4%. Niewiele lepiej było w Morgownikach – 6,5%. Leśnicy i strażacy podkreślają, że w takich każda iskra wywołuje pożar. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia łomżyńscy strażacy aż sześć razy musieli wyjeżdżać do gaszenia pożarów w okolicznych lasach.

Strażacy i leśnicy wyczekują deszczu, który mógłby poprawić dramatyczną sytuację. Jeżeli w najbliższym czasie nie spadnie nadleśniczy Łomży ponownie będzie musiał wprowadzić okresowy zakaz wstępu do lasów.  (Taki zakaz obowiązywał na terenie całego nadleśnictwa od 12 czerwca do 7 lipca.) Póki co leśnicy i strażacy proszą o ostrożność zwłaszcza podczas weekendowych wizyt w lesie lub jego najbliższej okolicy.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę