Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Wakacje z Caritas

Ponad pół tysiąca dzieci spędzało w tym roku wakacje na koloniach Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zostały one zorganizowane nad morzem, w Domu Formacyjnym Diecezji Elbląskiej w Mikoszewie. Niektóre z dzieci pierwszy raz miały kontakt z falami morskimi, i dla nich wyjazd nad morze był spełnieniem marzeń – mówią organizatorzy. Poza niezapomnianymi wrażeniami dzieci do domów przywiozły także mnóstwo drobnych bursztynów wyrzuconych na brzeg morza.


Trzy jedenastodniowe turnusy trwały od 21 czerwca do 21 lipca 2008. W sumie z tegorocznych kolonii skorzystało 523 dzieci w wieku od pierwszej klasy szkoły podstawowej do ostatniej gimnazjum. Gościnnie na koloniach przebywało także 72 dzieci z Białorusi.
Nad odpoczynkiem młodych ludzi czuwało w sumie 81 opiekunów oraz animatorów pracujących w ramach wolontariatu. Poświęcili oni swój urlop czy wakacyjny czas aby zapewnić dzieciom bezpieczny i jednocześnie atrakcyjny wypoczynek.
W trakcie kolonii realizowane były następujące programy:
-  program edukacyjno - profilaktyczny dla dzieci i młodzieży dotyczący przeciwdziałania agresji rówieśniczej „KOCHAJ BLIŹNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO”  prowadzony przez młodzieżową grupę profilaktyczną "Wojownicy pokoju",
- program polonijny „Tam Dom Twój, gdzie Serce Twoje”
- program edukacyjno - wychowawczy "Szczęśliwe dni"
- program ekologiczny "Podróże z ekologią"
Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi (drama, praca w grupach, projekt, inscenizacja, żywy obraz, doświadczenia, zajęcia warsztatowe i inne), odbywały się spotkania integracyjne (ogniska, dyskoteki, bale, zabawy integracyjne, konkursy itp), zajęcia rekreacyjno - sportowe oraz zapewniona była opieka duszpasterska. Organizatorzy podkreślają jednak, że dzieci miały przede wszystkim wypocząć, a zajęcia programowe, w tym głównie zabawy na plaży, były dodatkowym atutem.   

Caritas Diecezji Łomżyńskiej dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych kolonii, w tym instytucji, które współfinansowały letni wypoczynek. Należą do nich m.in. Caritas Polska, Senat RP, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku, Fundacja Renovabis, Urząd Miasta Łomża, Urząd Miasta Ostrołęka, Urząd Miejski w Wyszkowie, Urząd Gminy w Czyżewie, Urząd Gminy w Długosiodle, Urząd Gminy w Wysokiem Mazowieckiem, Urząd Gminy w Kuleszach Kościelnych, Urząd Gminy w Poświętnem, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyszkowie.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę