Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Zatrzymaj się w godzinę „W” - apeluje prezydent Brzeziński

Główne zdjęcie
Krzysztof Kozicki i Romuald Kozłowski

Dziś - 1 sierpnia - mija 64. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00, 1 sierpnia 1944 roku, (tzw. godzina „W”) żołnierze Armii Krajowej rozpoczęli walkę zbrojną z okupującymi Warszawę wojskami hitlerowskimi. - Powstanie Warszawskie nie było lokalnym bojem o Warszawę, lecz wspólną walką całego Narodu o niepodległość naszej Ojczyzny – napisał w apelu do mieszkańców Łomży prezydent miasta Jerzy Brzeziński. Prezydent poprosił aby o godzinie 17.00 "na jedną minutę zatrzymać ruch uliczny, by każdy łomżanin przystając na chwilę, oddał cześć walczącym w Powstaniu”.

W samo południe przed pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-56 kwiaty złożyli i znicze zapalili starosta łomżyński Krzysztof Kozicki i dyrektor łomżyńskiej delegatury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego Romuald Kozłowski. Po południu – o godzinie 17.00 - hołd bohaterom ma oddać także prezydent Jerzy Brzeziński. Łukasz Czech z biura prasowego ratusza zapowiada, że prezydent Łomży złoży kwiaty przy pomniku poświęconym Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego, poległym w walce, pomordowanym w łagrach sowieckich, obozach niemieckich i katowniach UB, znajdującym się przy Szkole Muzycznej, a następnie w „Dolinie Pamięci” przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.


W Łomży, tak jak i w całej Polsce, o godzinie 17:00 zabrzmią syreny upamiętniające godzinę „W”.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę