Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Najlepsi w Europie paralotniarze przyjechali do Łomży

Główne zdjęcie
popołudniowe treningi

Od kilku dni łomżanie mogą zauważyć coraz większa liczbę paralotni unoszących się nad miastem. To jednak tylko preludium przed rozpoczynającymi się w już w sobotę Paralotniowymi Mistrzostwami Europy PPG. Mistrzostwa po raz pierwszy organizowane są w Polsce ...i od razu w Łomży. Wystartuje 130 paralotniarzy z 14 krajów! - Na łomżyńskim niebie będzie można zobaczyć najlepszych pilotów świata, utytułowanego Ramon’a Morillas’a z Hiszpanii oraz ubiegłorocznych mistrzów świata – podkreśla Mikołaj Tocki rzecznik prasowy Paralotniowych Mistrzostw Europy PPG 2008 w Łomży

Do Łomży przyjechały ekipy z Anglii, Czech, Estonii, Francji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Ukrainy, Włoch oraz Brazylii. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku padł rekord jeśli chodzi o liczbę startujących paralotniarzy. Dotychczas na Mistrzostwach Europy startowało ok. 70 – 80 zawodników, a w Łomży będzie ich niemal dwa razy tyle.

Uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw odbędzie się 2 sierpnia 2008 roku w Łomży (lądowisko nad Narwią, zjazd z nowego mostu) o godzinie 18.00. Zapowiada się interesująco... Podczas otwarcia Paralotniowych Mistrzostw Europy PPG 2008 w Łomży tenor Jacek Wójcicki zaśpiewa arię z balonu! Przy akompaniamencie fortepianu, który znajdował się będzie... również w balonie! - mówi Tocki.
Ale to nie koniec atrakcji tego wieczoru. Będą także nocne loty paralotni i motolotni, nocna fiesta balonowa, koncert Janusza Laskowskiego, wiatrakowiec i ornitopter, Teatr Czarny Sivina II i wiele innych!
Następnego dnia rozpoczną się już prawdziwe zmagania najlepszych w Europie paralotniarz. Zawodami, które potrwają trwają do piątku, 8 sierpnia, kieruje dyrektor sportowy Leszek Mańkowski z Aeroklubu Polskiego. Ogłoszenie wyników i oficjalne zakończenie Mistrzostw w sobotę, 9 sierpnia, o godz. 14.00 na Starym Rynku w Łomży.

Organizatorem  Paralotniowych Mistrzostw Europy PPG jest Tygodnik Podlaski „Kontakty”.Więcej informacji na oficjalnej stronie Mistrzostw: www.epc2008.org.
Pokrewne (tag): paralotnie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę