Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Piranie w Drozdowie

Na temat krwiożerczości piranii krąży wiele fantastycznych opowieści. Ich autorzy opisują pożeranie przez te rybki dużych zwierząt lub ludzi w ciągu kilku minut, z dokładnym „oczyszczeniem” szkieletu z części miękkich. Prawie wszystkie te opisy są jednak mocno przesadzone. Prawdziwe piranie, a także dziesiątki gatunków innych słodkowodnych ryb z Ameryki Środkowej, Zachodniej i Południowej, Afryki, Azji, Australii i Europy można oglądać w Drozdowie.

Oryginalną wystawę pt. „Podwodny świat pięciu kontynentów” przygotowano w Muzeum Przyrody w Drozdowie. To nowa wystawa stała w tej placówce. Pomysłodawca jej otworzenia był  zmarły dyrektor Muzeum Mirosław Grużewski. W 26 akwariach o pojemności od 200 do 500 l. wody zobaczyć można kilkadziesiąt gatunków słodkowodnych ryb praktycznie z całego świata.
Autorem scenariusza wystawy oraz realizatorem aranżacji akwariów jest dr Roman Pawlak z Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu, autor publikacji o rybach tropikalnych, uczestnik wyprawy naukowej do jeziora Malawi w Afryce Wschodniej.
Szczególna atrakcją wystawy są „krwiożercze” piranie. Co ciekawe można być światkiem ich „krwiożerczości”. Karmienie tych rybek w drozdowskim Muzeum odbywa się codziennie o godz. 13.00!

Dodać wypada, że w Muzeum Przyrody w Drozdowie można oglądać także trzy inne stałe wystawy. Oprócz wystawy akwarystycznej są to „Salon dworski”, „Trofea łowieckie” i obszerna wystawa pt. „Przyroda kotliny biebrzańskiej”.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę