Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Eurostypendia

Około 450 studentów i około 1600 uczniów gimnazjów z województw podlaskiego mogłoby otrzymać stypendia z Europejskiego Funduszu Społecznego. Mogłoby i pewnie otrzyma tyle tylko, że nie wiadomo kiedy. Wciąż brakuje bowiem ministerialnych rozporządzeń wykonawczych uruchamiających cały program. Jak podkreśla Mariusz Szczebiot z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku ogłoszony już raz przez Urząd termin konkurs na programy przygotowane przez powiaty został przekroczony. Zgodnie z założeniami stypendia socjalne będą mogli pobierać nie tylko studenci uczelni państwowych, ale i prywatnych. Każdy z nich mógłby otrzymać około 350 złotych. Wysokość stypendiów dla uczniów gimnazjów to maksymalnie 250 złotych.


Zdaniem Szczebiota gdyby rozporządzenia ministra edukacji ukazało się w połowie sierpnia byłaby szansa na stypendia dla gimnazjalistów jeszcze w wrześniu.
Podstawowym warunkiem otrzymania stypendium z Europejskiego Funduszu Społecznego jest niski dochód. W przeliczeniu na osobę nie może być wyższy niż 300 złotych netto.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę