Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ruszą inwestycje za 100 mln zł...

Główne zdjęcie
Jerzy Brzeziński Prezydent Łomży i Jarosław Dworzański Marszałek województwa podlaskiego podpisują pre-umowy (fot. wrotapodlasia.pl)

Marszałek Województwa Podlaskiego oraz prezydenci: Białegostoku, Łomży i Suwałk podpisali pierwsze pre-umowy na realizacje inwestycji znajdujących się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W przypadku Łomży pre-umowy dotyczą modernizacji Alei Legionów, ulic Piłsudskiego i Spokojnej oraz budowy pływalni i stadionu.

Uroczystość podpisania wstępnych umów odbyła się w Białymstoku.
- Dzisiejsze wydarzenie jest o tyle istotne, że podpisujemy umowy z trzema największymi miastami województwa. To największe i najważniejsze ośrodki wzrostu, które stymulują rozwój całego regionu i absorbują największą część środków z RPO – zauważył marszałek Dworzański.
Prezydent Jerzy Brzeziński podkreślał, że miasto bardzo czekało na ten moment. Poinformował, że w tym roku władze miasta planują przeprowadzenie procesów wyłaniania wykonawców inwestycji, tak, aby budowy mogły ruszyć od przyszłego roku. Brzeziński wyraził jednocześnie obawę, że w związku z ogromnymi potrzebami polskiego rynku budowlanego związanymi z przygotowaniami Euro 2012 mogą pojawić się problemy z wykonawcami inwestycji.

Przypomnijmy, że zgodnie z planem trzy projekty-inwestycje Łomży, które znalazły się na liście tzw. projektów kluczowych sięgają kwoty blisko 100 mln zł. Są to: usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży na kwotę łączną 48,5 mln zł, modernizacja stadionu miejskiego w Łomży – II etap wyceniony na 22 mln zł i budowa miejskiej pływalni za 25 mln zł.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę