Ruszą inwestycje za 100 mln zł...
Marszałek Województwa Podlaskiego oraz prezydenci: Białegostoku, Łomży i Suwałk podpisali pierwsze pre-umowy na realizacje inwestycji znajdujących się na liście projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W przypadku Łomży pre-umowy dotyczą modernizacji Alei Legionów, ulic Piłsudskiego i Spokojnej oraz budowy pływalni i stadionu.
- Dzisiejsze wydarzenie jest o tyle istotne, że podpisujemy umowy z trzema największymi miastami województwa. To największe i najważniejsze ośrodki wzrostu, które stymulują rozwój całego regionu i absorbują największą część środków z RPO – zauważył marszałek Dworzański.
Prezydent Jerzy Brzeziński podkreślał, że miasto bardzo czekało na ten moment. Poinformował, że w tym roku władze miasta planują przeprowadzenie procesów wyłaniania wykonawców inwestycji, tak, aby budowy mogły ruszyć od przyszłego roku. Brzeziński wyraził jednocześnie obawę, że w związku z ogromnymi potrzebami polskiego rynku budowlanego związanymi z przygotowaniami Euro 2012 mogą pojawić się problemy z wykonawcami inwestycji.
Przypomnijmy, że zgodnie z planem trzy projekty-inwestycje Łomży, które znalazły się na liście tzw. projektów kluczowych sięgają kwoty blisko 100 mln zł. Są to: usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży na kwotę łączną 48,5 mln zł, modernizacja stadionu miejskiego w Łomży – II etap wyceniony na 22 mln zł i budowa miejskiej pływalni za 25 mln zł.
