Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pożary w lasach

Około hektar poszycia leśnego spłonęło w dwóch pożarach lasów, które wczoraj przed wieczorem wybuchły na terenie gminy Miastkowo. Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej PSP w najpierw – około godziny 17.00 - zapalił się las w okolicach Czartorii, mniej więcej godzinę później paliło się także w lesie w okolicach wsi Łuby-Kurki. W obu przypadkach, nim strażakom udało się ugasić pożary, spłonęło po około pół hektara poszycia leśnego. Strażacy podejrzewają, że wczorajsze pożary lasów były spowodowane przez człowieka.

Kilkudniowe upały sprawiły, że sytuacja pożarowa w lasach ponownie się pogorszyła. We wszystkich lasach w regionie obowiązuje trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.  Strażacy i leśnicy apelują o rozwagę i przypominają stare hasło - „las płonie szybko, a rośnie powoli”.  
Okazuje się jednak, że swoiste „poczucie humoru” mieszkańców nie zna umiaru. Wczoraj strażacy musieli gasić także płonące drzewo przy ulicy Zjazd w Łomży. Ktoś w dziupli drzewa rozpalił ogień...  
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę