Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przewróciło się...

Główne zdjęcie
fot. Przemysław Karwowski

Znajdująca się u zbiegu ulic Polowej i Giełczyńskiej, licząca sobie ponad 200 lat, kapliczka świętego Mikołaja przewróciła się... Murowana kapliczka nie utrzymała równowagi, gdy w jej pobliżu, robotnicy wykopali głęboki dół. Kapliczka choć stara, formalnie nie jest (była) zabytkiem. Jak na ironię tabliczkę informującą o tym, ze obiekt jest zabytkowy i podlega prawnej ochronie, ktoś przykleił do znajdującego się w pobliżu pomnika wybudowanego w 2002 roku.

Kapliczka świętego Mikołaja stała ostatnio schowana za domem stojącym u zbiegu ulic Polowej i Giełczyńskiej. Po rozebraniu przez kilkunastoma dniami tego budynku ponownie „ukazała” się ona oczom łomżan. Kapliczkę tę wybudowali mieszkańcy Łomży po trzecim zaborze. Święty Mikołaj miał bronić przed wilkami, a tak potocznie wówczas nazywano Prusaków. Warto dodać, że koszary pruskiej armii mieściły się w miejscu, gdzie dziś znajduje się Sąd Rejonowy.
Teraz kapliczka (sama?) się przewróciła... Zdjęcia obrazujące zniszczenia wykonał znany łomżyński plastyk Przemysław Karwowski. Chyba nie trzeba tego komentować...

zobacz: Szkoda... Gazeta Bezcenna
Foto: fot. Przemysław Karwowski
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę