Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Solidarność” przeciw drożyźnie

Główne zdjęcie
Waldemar Dubiński - zastępca przewodniczącego związku Solidarność Region Mazowsze

Kilkaset tysięcy osób, w ostatni piątek wakacji, chce zgromadzić na Placu Piłsudskiego w Warszawie mazowiecka „Solidarność”. Działacze związek rozpoczęli akcję „Godna praca - godna emerytura”, w której chcą zwrócić uwagę na problem niskich płac, złych warunków pracy i braku rozwiązań systemowych w zakresie ubezpieczeń społecznych, której zwieńczeniem ma być właśnie warszawska manifestacja. We wtorek do udziału w niej zachęcali także łomżan.

Andrzej Kropiwnicki - przewodniczący związku Solidarność Region Mazowsze
Andrzej Kropiwnicki - przewodniczący związku Solidarność Region Mazowsze
Henryk Piekarski - przewodniczący oddziału Łomża związku Solidarność Region Mazowsze
Henryk Piekarski - przewodniczący oddziału Łomża związku Solidarność Region Mazowsze
Jak podkreślał szef NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze Andrzej Kropiwnicki celem kampanii jest podkreślenie, że praca bezpieczna i godziwie wynagrodzenie warunkują godną emeryturę i mają bezpośredni wpływ na trwały rozwój gospodarczy. Związek zwraca uwagę m.in. na to, że co dziesiąty pracownik w Polsce otrzymuje pensję równą minimum socjalnemu, że obecny system emerytalny nie gwarantuje zabezpieczenia przyszłości pracowników. Związek domaga się zdecydowanie większej aktywności rządu, samorządów i pracodawców w rozwiązywanie problemów rynku pracy.
- Nie widać, aby wraz z rozwojem kraju, wzrostem gospodarczym, dynamicznym przyrostem PKB pracownicy z tego tez korzystali – mówił podczas konferencji prasowej w łomżyńskiej siedzibie „Solidarności” Andrzej Kropiwnicki. - My ledwie doganiamy inflację – dodawał.
Zarząd Regionu apeluje do wszystkich członków i sympatyków "Solidarności", do wszystkich, którzy nie godzą się na dalsze obniżanie poziomu życia pracowników i chcą wyrazić protest wobec bierności Rządu i lekceważeniu postulatów pracowniczych o masowy udział w manifestacji organizowanej przez Związek w dniu 29 sierpnia br. w Warszawie.
Henryk Piekarski – szef łomżyńskiej „Solidarności” - zapowiadał, że z Łomży i regionu do Warszawy na demonstrację pojedzie co najmniej kilka autobusów. Podkreślał, że związek obawia się trudności.
- Już wczoraj mieliśmy dwuznaczny telefon – powiedział, nie ujawniając szczegółów tej rozmowy. Zapewnił jednak, że nawet mimo utrudnień komunikacyjnych do Warszawy dotrze liczna grupa mieszkańców.      
Solidarność zapewnia, że sierpniowa manifestacja jak i cała akcja „Godna praca - godna emerytura” nie jest polityczna. Do udziału w manifestacji Solidarność zaprasza także osoby niezrzeszone, które przeraża panująca drożyzna. Koszt przejazdu do Warszawy i kanapki dla manifestantów mają być pokryte z funduszy związkowych. 
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę