Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Najlepsze psy i ich opiekunowie

Sierż. sztab. Wojciech Wiśniewski KMP w Łomży z psem „Raca” zajęli drugie miejsce w rozegranych wczoraj w Białymstoku eliminacjach wojewódzkich IX Edycji Kynologicznych Mistrzostw Policji. Uczestniczyli w nich policjanci – przewodnicy psów służbowych z całego województwa wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami.

Oprócz sprawdzianu wiedzy zawodowej i strzelania w programie zawodów były również konkurencje: ogólnego posłuszeństwa psów i pracy węchowej przy wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych i narkotyków w samochodach osobowych. Tryumfatorem zawodów okazał się sierż. sztab. Sławomir Woszczenko z KPP w Hajnówce z psem „Agot”. Na drugim miejscu sklasyfikowany został sierż. sztab. Wojciech Wiśniewski KMP w Łomży z psem „Raca”, a trzecie miejsce zajął mł. asp. Wiesław Baczyński z KMP w Białymstoku z psem „Zabój”.
Zwycięzcy będą reprezentowali nasze województwo w finale ogólnokrajowym, który rozegrany zostanie na początku września b.r. w Sułkowicach.

W podlaskich jednostkach policji pełni służbę 70 psów. Są to zwierzęta wytresowane do ratownictwa wodnego, wyszukiwania zwłok ludzkich oraz do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych i narkotyków. Jednak największą grupę stanowią psy patrolowo-tropiące. Wykorzystywane w służbie rasy to przede wszystkim owczarki niemieckie i labradory, ale są również nowofundlandy i spaniele.

Na co dzień policjanci – przewodnicy psów wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami pełnią służbę prewencyjną. Od początku roku  w wyniku tropienia śladów zatrzymanych zostało 12 osób podejrzewanych o dokonanie przestępstw. W 45 przypadkach odnalezione zostały przedmioty pochodzące z przestępstwa. Psy policyjne w 56 przypadkach doprowadziły do posesji, mieszkań lub wskazały inne miejsca, gdzie ukrywał się sprawca. Psy wytresowane do wyszukiwania narkotyków w 34 przypadkach wskazały miejsce jego ukrycia. Z ich użyciem znajdowano również osoby zaginione lub zwłoki ludzkie. 
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę