Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Czas pielgrzymowania...

Trwają przygotowania do Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Od 1 do 13 sierpnia, już po raz XXIV, z pątnicy z Łomży, ale także okolicznych miast będą podążać przed oblicze Matki Bożej Jasnogórskiej. Na pielgrzymkę można już się zapisać. Zapisy prowadzone są przede wszystkim w parafiach, ale od dziś czynne jest także biuro Sekretariatu Pielgrzymki w budynku Instytutu Teologicznego przy ul. Sadowa 3 w Łomży.

W tym roku pielgrzymi będą wędrować pod hasłem „Bądźmy uczniami Chrystusa”. W swoim słowie przed pielgrzymką ks. biskup Stanisław Stefanek pytał „co znaczy być uczniem Chrystusa?” i dawał odpowiedź: „Uczeń Chrystusa to ten, kto nigdy nie przestaje wsłuchiwać się w głos Nauczyciela i wpatrywać się w Jego święte, doskonałe Człowieczeństwo. Być uczniem Chrystusa to znaczy być człowiekiem, w pełni człowiekiem”. I dalej: „Wśród wielu możliwości odkrywania na nowo daru powołania do grona uczniów Chrystusa jest niewątpliwie pielgrzymka piesza (...). Na pielgrzymim szlaku jest wiele okazji do wsłuchania się w Słowo Chrystusa głoszone zarówno w czasie konferencji, jak też homilii, czy w momencie sprawowania sakramentu pokuty i pojednania. Można doświadczyć prawdziwej i rzeczywistej obecności Chrystusa w sprawowanej codziennie Eucharystii, czy osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu”.

W pielgrzymce na Jasną Górę może wziąć udział każdy, przy czym młodzież w wieku do lat 15 włącznie pielgrzymuje w towarzystwie osoby pełnoletniej, od 16 do 18 lat za pisemną zgodą rodziców, przedstawioną przy zapisie. Wpisowe na pielgrzymkę w tym roku wynosi 60 zł a dla uczestników do lat 15 włącznie - 50 zł. (dzieci do 5 roku życia – bezpłatnie).

więcej informacji na stronie: www.pielgrzymka.lomza.pl

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę