Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

W poszukiwaniu nietoperzy i pająków

Nocne odłowy nietoperzy, to jedna z atrakcji jakie czekają na młodych miłośników przyrody z Łomży i regionu. W połowie sierpnia Muzeum Przyrody w Drozdowie organizuje warsztaty przyrodnicze dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Kilkudniowe warsztaty poprowadzą chiropterolog i zoolog.

Jak podaje Alicja Biedrzycka z Muzeum Przyrody w Drozdowie w trakcie warsztatów zostaną skontrolowane budki dla nietoperzy, będą poprowadzone nocne odłowy nietoperzy w celu oznaczenia gatunków. Odbędą się również zajęcia dotyczące bezkręgowców, np. pająków  w dolinie Narwi. Planowane są zajęcia głównie w terenie, podczas których młodzież pod opieką fachowców mogłaby poszerzyć swoje przyrodnicze zainteresowania.
Zajęcia z młodzieżą poprowadzą chiropterolog reprezentujący Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” oraz zoolog z Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestnicy warsztatów, oprócz własnych notatek będą mogą sporządzać dokumentację fotograficzną, którą można wykorzystać jako materiał edukacyjny.
Warsztaty odbędą się dniach 11-13 sierpnia. Ich uczestnicy mieszkać będą w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Chętni i zainteresowani przyrodą, szczególnie nietoperzami lub pająkami powinni zgłaszać się do Muzeum Przyrody w Drozdowie (tel. 086 219 20 81) do 5 sierpnia. Warsztaty są odpłatne, koszt 100 zł, a liczba miejsc ograniczona.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę