Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Anna Rostkowska jedzie do Pekinu

Główne zdjęcie
fot: Sport Evolution

Anna Rostkowska z klubu Athletics Jakać Młoda po wielu próbach wypełniła wreszcie minimum na Igrzyska Olimpijskie. Udało się w piątkowy wieczór na Stade de France podczas mityngu Gaz de France zaliczanego do serii mityngów Złotej Ligi IAAF. W biegu na 800m Anna zaprezentowała się doskonale zajmując w doborowej stawce zawodniczek 4 miejsce i czasem 1:58,72. Tym samym Ania wypełniła wskaźnik A na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.


Bieg wygrała Kenijka Pamela Jelimo – 1:54,97, wyprzedzając Lucię Klocową ze Słowacji 1:58,51 i Janet Jepkosgei z Kenii 1:58,52. Ania wyprzedziła między innymi legendę biegu na 800m Marię Mutolę z Mozambiku, aktualną halową mistrzynię świata Australijkę Tamsyn Lewis oraz zwyciężczynię Pucharu Europy Brytyjkę Jennifer Meadows.

- Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z wyniku jaki osiągnęła Ania – mówi Piotr Rostkowski – trener i mąż biegaczki.- Po wielu bardzo dobrych biegach przyszedł czas na ten najważniejszy i decydujący. Od początku Ania biegła własnym tempem dochodząc rywalki po 300m i skutecznie finiszowała na ostatniej prostej. Czas jaki uzyskała jest 4 wynikiem w historii polskiej lekkiej atletyki i najlepszym wynikiem w kraju od 26 lat – podkreśla Rostkowski.

Anna Rostkowska po raz drugi odwiedzi Pekin. W 2001 roku startowała tam na Uniwersjadzie zajmując w biegu finałowym 4 miejsce. Do startu w Igrzyskach pozostało 27 dni.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę