Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ania na Stade de France w Paryżu!

Główne zdjęcie
fot: Sport Evolution

Anna Rostkowska kolejny raz zmierzy się z czasem i podejmie próbę złamania bariery 2 minut w biegu na dystansie 800m czyli wywalczenia minimum uprawniającego do występu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Tym razem areną zmagań będzie Stade de France w Paris Saint. Już dziś zostanie rozegrany tu czwarty z sześciu mityngów zaliczany do elitarnej serii Golden League Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki.

- Lista biegaczek jest wręcz imponująca – mówi Piotr Rostkowski.
Trener i mąż Anny wyliże, że w biegu na 800 metrów wraz z zawodniczką z klubu Athletics Jakać Młoda wystartują między innymi: Maria Mutola – wielokrotna mistrzyni świata, mistrzyni olimpijska; Pamela Jelimo – jeden z największych talentów w historii tego dystansu, która podejmie próbę poprawienia rekordu świata; Tamsyn Lewis – aktualna halowa mistrzyni świata. Bieg poprowadzi Amy Mbacke Thiam – mistrzyni świata w biegu na 400m z Edmonton.
- Poza Anią wszystkie startujące zawodniczki mają rekordy życiowe poniżej 2 minut. Mamy nadzieję, że w piątkowy wieczór Ania dołączy do grona zawodniczek, które pokonały tą barierę – dodaje Rostkowski.
Trener zdradza także taktykę jaką wraz z zawodniczką obrał na dzisiejszy występ.
- Tempo tego biegu będzie na pewno bardzo szybkie. Zakładamy, że prowadzące zawodniczki będą miały następujące międzyczasy: 200m – 26”, 300m – 41”, 400m – 55”, 600m 1’24”. Podjęliśmy decyzję o rozegraniu biegu w równym tempie, to znaczy spokojnym rozpoczęciu pierwszych 300m. Zadaniem Ani będzie utrzymanie stawki od 300 do 700m i walka o jak najlepszy czas na ostatniej prostej - mówi.

Dodajmy, że kibice z Polski i Łomży będą mogli zmagania biegaczek w telewizorach. Relacja z mityngu na żywo: Canal+ Sport od godz. 20:00 oraz retransmisja w TVP Sport o 23:25.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę