Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

IchNIE wizje...

Główne zdjęcie
Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński (po prawej) i wiceprezydent Krzysztof Choiński

„Księżniczka, której nie wiadomo jak dogodzić”, i „niech pani walczy dalej tą kartą, zobaczymy jak długo” - tak podczas środowej sesji Rady Miasta mówił wiceprezydent Krzysztof Choiński do Ireny Zwornickiej dyrektor (jeszcze?) Zespołu Szkół Drzewnych w Łomży. Sprawa Drzewnej ponownie zmąciła spokój włodarzy miasta... Wszystko przez radnych, którzy zapytali prezydenta jak realizuje podjęta przed ponad trzema miesiącami uchwałę „w sprawie wyrażenia zgody na realizację koncepcji budowy nowej siedziby” Drzewnej. Wiceprezydent Choiński twierdzi, że uchwałę realizuje, ale koncepcja się zmieniła. Teraz jest taka, że Drzewna zostanie połączona z Publicznym Gimnazjum nr 3 przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 5.


Oburzeni podejściem prezydenta są dyrekcja i nauczyciele szkoły, oraz większość radnych, którzy w głosowaniu stwierdzili, że prezydent jednak uchwały nie realizuje. Konstatacja radnych, tak samo jak ich wcześniejsza uchwała „w sprawie wyrażenia zgody na realizację koncepcji budowy nowej siedziby” szkoły nie ma jednak praktycznie żadnego znaczenia. Choiński zapowiedział, że połączenie obu szkół może nastąpić już od września, lub od nowego roku (kalendarzowego).  
 
Sprawa przenosin Drzewnej ciągnie się już od ponad roku. Wtedy, prezydent Jerzy Brzeziński zaproponował wojewodzie wymianę zabytkowego budynku  przy Alei Legionów 9, w którym dotychczas mieści się szkoła, na 42 działki, o łącznej powierzchni ok.30 ha, których właścicielem był Skarb Państwa. Wymiana miała umożliwić przekazanie budynku Drzewnej pod nową siedzibę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. O propozycji zamiany społeczność szkoły dowiedziała się jednak dopiero późną jesienią. Wówczas prezydencki pomysł zakładał rozbicie Drzewnej pomiędzy trzy inne placówki. Ruszyła obrona szkoły, a prezydent z radnymi przez kilka miesięcy wypracowywał „dobrą” koncepcję przenosin Drzewnej, bo od tego radni warunkowali swoją zgodę na zamianę nieruchomości z wojewodą. Pod koniec marca udało się osiągnąć kompromis. Była nim właśnie uchwała Rady Miasta „w sprawie wyrażenia zgody na realizację koncepcji budowy nowej siedziby Zespołu Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży przy ul. Sikorskiego 166 oraz rozbudowy Zespołu Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Łomży przy ul. Przykoszarowej 22”.
Tyle tylko, że zdaniem większości radnych, uchwała ta nie jest przez prezydenta realizowana, a wymiana budynku szkoły za działki została już potwierdzona aktami notarialnymi. Teraz budynek Drzewnej formalnie należy już do Skarbu państwa, a prezydent miasta wydał decyzję o wygaszeniu zarządu dyrektora szkoły nad tym budynkiem i w zamian „podarował” piętro w budynku warsztatów przy ul. Sikorskiego. We wtorek radni z komisji oświaty otrzymali od prezydenta kolejną koncepcję rozwiązania problemu siedziby Drzewnej. Tym razem zakłada ona połączenie Drzewnej z PG nr 3. Radni wykazywali, że i w tej koncepcji brakuje harmonogramu i dat... Na razie nie wiadomo też co na to społeczność gimnazjum... Wiceprezydent Choiński zapowiedział, że zapyta o to radę pedagogiczną w sierpniu, ale opinia tego gremium nie musi być pozytywna . Mówił też, że połączenie obu szkół byłoby możliwe już od września, albo dopiero od stycznia...
(no chyba, że pojawi się jeszcze inna koncepcja)    

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę