Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Owady atakują(?)

Osy, pszczoły, a czasami i szerszenie – to właśnie interwencje związane z usuwaniem gniazd tych owadów w ostatnim czasie dominują w statystykach prezentujących prace strażaków z regionu. Codziennie tylko strażacy z Łomży do tego typu akcji wzywani są pod dwa – trzy razy. Wczoraj usuwali gniazda owadów z poddasza drewnianego domu we wsi Gardoty i z krzaka porzeczki w gminie Śniadowo.


Strażacy do „odurzenia” owadów używają tzw. gaśnic śniegowych czyli dwutlenku węgla, który  dodatkowo sprawia, że owady odrętwiałe pod wpływem niskiej temperatury przestają być aktywne. Wówczas można bezpiecznie usunąć całe gniazdo.
Os, pszczół, szerszeni nie należy drażnić. Nie wolno ich oblewać wodą, czy też obsypywać piaskiem, bo „rozdrażnione” owady mogą zaatakować człowieka.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę