Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

A na imię mu będzie... Drozdowski

Główne zdjęcie
"Nowy" most na Narwi

W ostatnich dniach byliśmy świadkami dosyć specyficznego podejścia władz miasta do zabytków znajdujących się na jego terenie. Okazało się teraz, że w podobny sposób włodarze miejscy podchodzą do nadawania nazw ulicom, a w tym konkretnym przypadku jednemu z dwu mostów spajających brzegi Narwi. Wpadli oni mianowicie na cudowny pomysł ochrzczenia go imieniem „Drozdowskiego”... W tym wypadku pozwolę sobie jednak mieć odmienne zdanie, wynikające chociażby z tego faktu, że most ten łączy Łomżę i Piątnicę, a nie Drozdowo, a bliżej jest też Kalinowo, w równy sposób zasługujące na uhonorowanie.

A tak całkiem na poważnie to w historii Łomży jest tak wiele wspaniałych postaci, związanych niemal dosłownie z tym miejscem, że aż dziwne, iż nie zostały one uznane za godne upamiętnienia w ten sposób. Wystarczy wspomnieć tutaj chociażby broniącego tego odcinka w 1920 r. kpt. Mariana Raganowicza, udającego się w swą ostatnią drogę właśnie przez most znajdujący się w tym miejscu Romana Dmowskiego, podobno przechodzącego tędy mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, czy bp Stanisława Kostkę Łukomskiego. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że tym razem radosna twórczość urzędników nie wpisze się na stałe w historię naszego miasta.

Krzysztof Sychowicz

Pomysł nadania przeprawie w ciągu ulicy Sikorskiego nazwy „Most Drozdowski” pojawił się w projekcie uchwały przekazanym przez prezydenta Łomży do Rady Miasta. Radni mają nią się zająć na najbliższej środowej sesji. 
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę