Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Eksperci dopasują lotnisko do...

Ponad 700 tys. zł zapłaci samorząd województwa podlaskiego, za koncepcję przestrzenną lotniska regionalnego. Dokument rozstrzygnie nie tylko jak będzie wyglądać lotnisko i ile zajmie miejsca, ale przede wszystkim wskaże gdzie mogłoby się ono zmieścić. Wśród siedmiu potencjalnych lokalizacji są także tereny gminy Zawady mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Łomżą a Białymstokiem.

„Koncepcję programowo – przestrzenno – techniczno - technologiczną regionalnego lotniska przygotowywać ją będzie Konsorcjum SENER sp. z oo, utworzone przez  SENER INGENIERIA Y SISTIEMAS SA z Hiszpanii oraz Biuro Studiów i Projektów Lotniskowych POLCONSULT Sp. z oo z Warszawy. Najpierw ma zostać sporządzone studium samego portu z pasem o długości 2400 metrów, a potem specjaliści będą dopasowywać je do potencjalnych lokalizacji: m.in. położonych na skraju Puszczy Knyszyńskiej Topolan, białostockich Krywlan a także terenów gminy Zawady ok. 40 km do Łomży.
Konsoprcjum swoje prace powinno zakończyć jesienią.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę