Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bocianie wypadki...

Młode bociany coraz intensywniej trenują sztukę latania. Póki co ogranicza się to jednak tylko do podskakiwania w gnieździe i machania skrzydłami. Okazuje się jednak, że tu zdarzają się wypadki... i to nawet dosłownie. Wczoraj po południu podczas takich treningów bocian wypadł z gniazda na stodole w Bronowie.

Młody ptak mimo usilnych prób nie był w stanie wzbić się w powietrze, aby samodzielnie powrócić do gniazda. Na szczęście pomogli mu ludzie. Gospodarz  wezwał na miejsce strażaków z Łomży, a ci juz po chwili byli na miejscu ze specjalnym wysięgnikiem, przy pomocy którego młodego bociana odtransportowano do gniazda. Jak podkreślają strażacy w tym „wypadku” bocian nie ucierpiał.   

Z bocianiego kalendarza wynika, że w drugiej połowie miesiąca młode bociany powinny być już w stanie samodzielnie powrócić do gniazda. Pod koniec miesiąca będą już wraz z rodzicami w ciągu dnia żerować na łąkach, a na noc powracać do domów. Kolejny miesiąc to już ich intensywne przygotowania przed długa podróżą do ciepłych krajów. Pod koniec sierpnia bocian – także te młode - zaczną już odlatywać z Polski.      
 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę