Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Łomżanin przemycał Wietnamczyków

Mieszkaniec Łomży – 34-letni Leszek T. został zatrzymany przez straż graniczną w Bieszczadach, gdy wraz z kolegą z Warszawy i Ukraińcem przerzucał do kraju 10 Wietnamczyków. Teraz grozi mu od 6 miesięcy do nawet 8 lat więzienia.

 Nim zatrzymano nielegalnych imigrantów funkcjonariusze straży granicznej przez kilkanaście godzin ich obserwowali dzięki temu udało się zatrzymać również organizatorów przerzutu. Wietnamczyków pieszo przeprowadził przez tzw. zieloną granicę ukraiński przewodnik. Po polskiej stronie przyjechał po nich Polak, którego zadaniem było szybkie wywiezienie imigrantów z Bieszczad. Samochód z imigrantami pilotował mieszkaniec Łomży, który jechał kilka kilometrów wcześniej i sprawdzał, czy przy drodze nie ma patroli policji czy straży granicznej.
- To stara metoda – mówi prokurator Zygmunt Słabek szef Prokuratury Rejonowej w Lesku, która zajmuje się sprawą i dziś ma przesłuchać m.in. 34-letniego Leszka T. Najprawdopodobniej po tym przesłuchaniu do sądu trafi wniosek o tymczasowe aresztowanie zarówno mieszkańca Łomży jak i jego dwóch kompanów (mieszkańca Warszawy i Ukraińca), którzy jak podejrzewają śledczy zorganizowali przerzut.    
Prokurator Słabek dodaje, że przemytem ludzi przez „zieloną granicę” prawie zawsze trudnią się osoby spoza Bieszczad więc nie dziwi go zatrzymanie wśród przemytników mieszkańca Łomży.

Wietnamczycy to młodzi mężczyźni, średnia wieku - 25 lat. W chwili zatrzymania byli przemoczeni i zziębnięci - w trakcie ich pieszej przeprawy z Ukrainy do Polski w Bieszczadach padał ulewny deszcz. Po zatrzymaniu nielegalnych imigrantów przewieziono do Placówki Straży Granicznej, gdzie dostali ciepły posiłek. Mają zostać wydaleni na Ukrainę.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę