Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Czterech mieszkańców powiatu łomżyńskiego zginęło w Niemczech

Czterech Polaków zginęło w wypadku na przejeździe kolejowym niedaleko Hanoweru w Niemczech - informuje konsulat polski w Hamburgu. 21 letnia kobieta została ciężko ranna. Przetransportowano ją śmigłowcem do kliniki uniwersyteckiej w Hanowerze. "Wszystkie ofiary śmiertelne to młodzi mężczyźni, w wieku od 18 do 24 lat" - powiedział rzecznik miejscowej policji Detlev Maske. Dodał, że pracowali oni sezonowo przy zbiorach w okolicy.

Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy miejscowościami Lindwedel i Schwarmstedt w Dolnej Saksonii. Według konsula w Hamburgu Łukasza Koterby, samochód z polskimi numerami rejestracyjnymi wyprzedził jadący z przodu ciągnik i wjechał prosto pod pociąg regionalny, który staranował auto. Za kierownicą polskiego auta siedział 19 latek.

Polacy pochodzili z województwa podlaskiego. Konsulat zawiadamia rodziny ofiar. Według rzecznika policji przejazd kolejowy jest oznakowany i dobrze widoczny z odległości kilkuset metrów po obu stronach. Nic nie wskazuje także na to, by maszynista nie sygnalizował zgodnie z przepisami, że zbliża się do przejazdu.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę