Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sylwester Dąbrowski ze wsi Dzikowiny (gm. Klukowo) Mistrzem w Piciu Mleka

Mistrzostwa rozegrane zostały przy okazji I Światowego Dnia Mleka w Polsce i Ogólnopolskiego Święta Mleka, które odbywają się w Wysokiem Mazowieckiem. 26-letniemu rolnikowi wypicie litra mleka zajęło niespełna 10 sekund. Jak mówi nowy mistrz, sam jest jeszcze bardzo młodym gospodarzem i jeszcze nie jest zdecydowany czy dołączy do producentów mleka.

Zwolennikiem picia mleka i jego przetworów, choć nie na czas, jest także Zbigniew Wodecki - jedna z gwiazd wysokomazowieckiego Święta Mleka. Zresztą mleko towarzyszyło jego diecie od najmłodszych lat.

Ogólnopolskie Święto Mleka, to święto około 600 tys. ludzi, bo tylu z nich zawodowo związanych jest z mleczarstwem. Ten sektor bowiem, to nie tylko producenci surowca i spółdzielnie, ale także producenci maszyn oraz związani z budownictwem przemysłowym, inwentarzowym - tłumaczy rzecznik spółdzielni mleczarskiej MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem, Magdalena Szabłowska.

Ogólnopolskie Święto Mleka to cykliczna impreza - w Wysokiem Mazowieckiem odbywa się w tym roku po raz 11., zaś po raz pierwszy połączone zostało ze Światowym Dniem Mleka w Polsce dzięki poparciu komisji ONZ do spraw wyżywienia i rolnictwa.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę