Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Prawomocny wyrok w procesie za odmowę badań prenatalnych

Białostocki sąd apelacyjny jako sąd II instancji wydał wyrok w procesie za odmowę badań prenatalnych i zasądził małżeństwu z Łomży ponad 100 tys. zł odszkodowania od miejscowego szpitala oraz 2 tys. zł comiesięcznej renty. Tym samym SA utrzymał w mocy większą cześć orzeczenia sądu I instancji, dokonując jednak korekty kwot poszczególnych odszkodowań, m.in. z tytułu utraty możliwości wykonywania pracy przez panią Barbarę Wojnarowską. Wyrok jest prawomocny.


W grudniu ub. roku Sąd Okręgowy w Łomży zasądził państwu Wojnarowskim łącznie blisko 200 tys. zł odszkodowania od miejscowego szpitala, a także ponad 2 tys. zł comiesięcznej renty. Sąd pierwszej instancji uznał, że przez odmowę badań prenatalnych, gdy pani Wojnarowska była w ciąży z drugim dzieckiem (pierwsze urodziło się z poważną chorobą genetyczną), naruszone zostały prawa małżeństwa do planowania rodziny i uniemożliwiono im ewentualne podjęcie decyzji dotyczącej aborcji.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę