Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Rekordowo niskie bezrobocie

W „najcięższych” latach 90-tych XX wieku bez pracy w Łomży i najbliższej okolicy było nawet kilkanaście tysięcy osób. Na szczęście, taką sytuację mamy już dawno za sobą... Od kilku lat liczba bezrobotnych stale się zmniejsza. Teraz po raz pierwszy od kilkunastu lat stopa bezrobocia w skali Łomży i powiatu łomżyńskiego spadła poniżej 10%. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że na koniec czerwca w rejestrach urzędu było zarejestrowanych poniżej czterech tysięcy osób. Tak niski poziom bezrobocia zanotowano ostatni raz w lipcu 1990 roku.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu czerwca 2008 roku wyniosła 3931 osób (w tym 2270 kobiet) i była niższa od liczby bezrobotnych zarejestrowanych na koniec czerwca ubiegłego roku o 1030 osób tj. o niemal 21%.  Tylko w ciągu ostatniego miesiąca ubyło 410 bezrobotnych.
Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec czerwca wyniosła 9,6%. Rozbijając to na dane dotyczące miasta i okolicznych terenów wynika, że w samej Łomży wskaźnik ten wynosi jeszcze  nieco ponad 11,%, ale w przypadku powiatu spał juz do poziomu 8%.
Bezrobotni z Łomży stanowią ponad 60% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i na koniec czerwca było ich 2411.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę