Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Podglądali nietoperze...

Jak wygląda borowiec wielki, karlik większy czy gacek brunatny – można było zobaczyć w Drozdowie. 16-stoosobowa grupa młodych ludzi podglądała życie nietoperzy. Warsztaty chiropterologiczne przygotowało Muzeum Przyrody w Drozdowie, Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwii oraz Towarzystwo Przyrodnicze Bocian. Nietoperze oglądali i podsłuchiwali gimnazjaliści m.in. z Łomży, Piątnicy, Miastkowa, Śniadowa, Zbójnej i Stawisk. Młodzież podpatrywała jak zachowują się nietoperze w czasie łowów, pomagała łapać je w sieci, sluchała, jakie odglosy wydają podczas polowanie.

Jak mówi Tomasz Nitkiewicz z Muzeum Przyrody w Drozdowie, oprócz praktyki był też czas na teorię. Wykłady dotyczyły ochrony nietoperzy i zagrożeń, jakie czyhają na te ssaki. Gimnazjaliści obejrzeli pokaz multimedialny dotyczący nietoperzy.
Były to pierwsze warsztaty chiropterologiczne na ternie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwii. W ubiegłym roku Towarzystwo Przyrodnicze Bocian podobne zajęcia zorganizowało w Białowieskim i Biebrzańskim Parku Narodowego. Uczestnicy warsztatów w Drozdowie na zakończenie dostali specjalne formularze, w których mają opisać swoje wrażenia ze spotkania z nietoperzami.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę