Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Pracownicy pogotowia na pikiecie

Kilkunastu pracowników pogotowia ratunkowego z Łomży, Kolna, Grajewa, Zambrowa, Ciechanowca i Wysokiego Mazowieckiego o godzinie 10.00 powinno rozpoczynać pikietę przed Urzędem Marszałkowskim w Białymstoku. Wraz z kolegami z pogotowia w Białymstoku mają domagać się zwiększenia nakładów na ratownictwo i podwyżek płac.

Z Łomży do Białegostoku na pikietę wyjechało kilkunastu pracowników. Jak mówi Kazimierz Borkowski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pracowników Pogotowia Ratunkowego w Łomży, chętnych na wyjazd było o wiele więcej, ale związkowcy postanowili ograniczyć koszty i pojechali tylko jednym mikrobusem. Demonstracja ma zacząć się o godzinie 10.00
Pracownicy pogotowia (za wyjątkiem lekarzy) domagają się zapewnienia większych środków finansowych na pogotowie i to już w tym roku, i wzrostu wynagrodzeń o 25%. Liczą, że przekazując swoje żądania marszałkowi województwa, który sprawuje nadzór nad placówkami pogotowia, urząd zareaguje na ich postulaty.

Ratownicy medyczni, pielęgniarki i kierowcy pogotowia w Łomży domagają się podwyżek takich samych jakie na początku roku otrzymali pracujący w pogotowiu lekarze. Mimo wielu rozmów z dyrekcją nie udało im się dojść do porozumienia, bo ta tłumaczy, że nie ma pieniędzy... Pod koniec maja związkowcy oflagowali budynki pogotowia

Związkowcy zapowiadali, że o swoje wynagrodzenia są gotowi walczyć nawet prowadząc strajk głodowy. Teraz jednak taka groźba - przynajmniej na jakiś czas - została odsunięta, po tym jak zwiększenie nakładów finansowych na ratownictwo medyczne obiecała minister zdrowia. Borkowski, podkreśla że póki co są to tylko słowa, i zapowiada że jeśli obiecanych większych pieniędzy nie będzie ratownicy medyczni w całym kraju – w tym także ci z Łomży – zaostrzą formy protestu.
Dodajmy, że pogotowie ratunkowe w Łomży i podległych placówkach zatrudnia około 240 osób.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę