Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Konno na Jasną Górę

Już po raz dziewiąty z Zarąb Kościelnych na Jasną Górę wyrusza konna pielgrzymka. Tym razem w liczącą około 400 km trasę wyjechało 21 jeźdźców, którym przewodniczy proboszcz miejscowej parafii starszy wachmistrz ks Andrzej Dmochowski.

Aby dotrzeć przed oblicze Matki Bożej Królowej Polski kawalerzyści w siodłach spędzą 10 dni, przy czym niedziela jest dniem wolnym od wędrówki. Regulamin pielgrzymki – karmienie koni, pobudka, czas siodłania – jest wzorowany na marszach kawaleryjskich w oparciu o autentyczny regulamin kawalerii przedwojennego Wojska Polskiego.  
Dzień konnych pielgrzymów zaczyna się już o godzinie 4.00 rano, gdy jest pobudka. Już kilkanaście minut po piątej są w trasie, przy czym w środku dnia jest kilkugodzinny odpoczynek i Masz Święta. Tak jak na każdej pielgrzymce dzień kończy się Apelem Jasnogórskim o 21.00.
Pielgrzymka to przede wszystkim podziękowanie i hołd Matce Bożej, którą tak bardzo czcili nasi przodkowie, a także pokłon w stronę naszych praojców, którzy walczyli za Ojczyznę – mówi organizator pielgrzymki ks. Andrzej Dmochowski
Tradycyjnie konni pielgrzymi przed Jasnogórski Szczyt wjadą w galowych mundurach kawalerii II Rzeczypospolitej.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę