Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Maturalne wyniki

Główne zdjęcie
egzamin pisemny - ŚREDNI WYNIK

Maturzyści z Zambrowa, Grajewa i Łomży najlepiej (w województwie podlaskim) poradzili sobie z egzaminem dojrzałości. W obu przypadkach tzw. „zdawalność” matury wyniosła ponad 85% wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Najsłabiej z maturą poradzili sobie uczniowie ze szkół z powiatu łomżyńskiego. Tu maturę zdał tylko co drugi...

Tradycyjnie z maturami lepiej sobie radzili uczniowie liceów ogólnokształcących, niż uczniowie liceów profilowanych czy techników... Procentowo najwięcej maturzystów poległo na biologii. Współczynnik zdawalności egzaminu pisemnego w wersji podstawowej wyniósł z tego przedminjtu tylko 84,4%. Niewiele lepiej było z chemią (85,2%), WOS-em (85,8%), czy matematyką (88,7%).

Jeżeli chodzi o średnie wyniki uzyskiwane przez maturzystów, to okazuje się że najlepiej poradzili sobie ci, którzy wybrali język włoski. Wśród wybierających ten przedmiot jako obowiązkowy w wersji podstawowej średni wynik wyniósł 79%, a w rozszerzonej 82%. Trzeba jednak dodać, ze maturę z włoskiego w skali całego województwa zdawało tylko siedmiu maturzystów.
Jeżeli chodzi o przedmioty popularniejsze to wyniki były już słabsze... Z języka polskiego średnie wyniki uzyskiwane przez maturzystów wyniosły odpowiednio 51% (podstawowy) i 67% (rozszerzony), z języka angielskiego 62% i 70% (dodatkowy rozszerzony 76%), z geografii 46 i 61% (dodatkowy rozszerzony 54%), a z WOS-u 41% i 51% (dodatkowy rozszerzony 40%).

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę