Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Łomżyńscy płetwonurkowie szukali topileców na Litwie

Płetwonurkowie z łomżyńskiej straży pożarnej wyłowili z wód jeziora Metele na Litwie ciało mężczyzny. To jeden z dwóch topielców, których poszukiwania trwał blisko tydzień. Mężczyźni utonęli w miniony poniedziałek podczas pływania łodzią. Przez dwa dni ich ciał poszukiwali ratownicy litewscy, a później poproszono o pomoc polskich strażaków w tym także łomżan.

Metele to niewielkie jezioro w południowej Litwie, na terenie gminy Łoździeje. Akcja poszukiwawcza prowadzona była praktycznie na całym akwenie, który ma około 13 km kwadratowych, gdyż nie znane było przypuszczalne miejsce utonięcia mężczyzn. Po dwóch dniach bezskutecznych poszukiwań topielców do pomocy Litwinom zostały wysłane zastępy strażaków płetwonurków z Suwałk i Augustowa, a w sobotę do tej grupy dołączyli także płetwonurkowie z Łomży. Kolejne godziny poszukiwań były już owocne. Ciało jednego z topielców odnaleźli ratownicy z Augustowa, drugiego strażacy z Łomży.
Jak podkreśla dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Łomży nasi płetwonurkowie, po wykonaniu zadnia, już powrócili do domu. W bazie jednostki przy uli Sikorskiego zjawili się dziś 45 minut po północy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę