Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Wypadki w rolnictwie

Rolnicy zostawiajcie dzieci pod opieką w domu, na żniwa jedźcie sami !!!. To apel nie tylko nasz ale także Eugeniusza Tyszka z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku. Żniwa to czas, kiedy ilość wypadków w rolnictwie wzrasta nawet o 20% w porównaniu do pozostałej części roku. Przyczyną jest głównie konieczność szybkiego wykonania wielu uciążliwych prac w krótkim czasie, aby nie ponieść strat. Dlatego często rolnicy angażują do żniw dzieci, nawet te najmłodsze. W upale i pośpiechu o wypadek nietrudno.

Tymczasem wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, aby ograniczyć wypadki podczas żniw.
Dodajmy, że w ubiegłym roku na terenie działania zambrowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, który prowadzi nadzór i statystykę ubezpieczeniową nad powiatami: grajewskim, kolneńskim, łomżyńskim i wysoko mazowieckim wydarzyło się 5200 wypadków w rolnictwie w tym 240 z udziałem dzieci. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę