Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Najpierw się palił, później się walił

W nocy z piątku na sobotę wewnątrz zabytkowego budynku dawnego hotelu Metropol wybuchł pożar, a w sobotę przed południem zawalił się fragment ściany budynku i część stojącego przy niej rusztowania. W obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał... Poza zniszczeniami kamienicy, uszkodzony został także samochód osobowy stojący na parkingu obok budynku, na który spało część rusztowania. Ulica Giełczyńska, przy której stoi budynek, została całkowicie zamknięta w obawie przed możliwością zawaleniem się kolejnych części zabytkowej kamienicy.

W sobotnie przedpołudnie, kilkanaście minut przed godziną 12.00, zawaliła się północna szczytowa ściana budynku. Spadające cegły przewaliły część stojącego przy ścianie rusztowania, które spadło na znajdujący się obok budynku parking przygniatając stojącego tu fiata uno.

Budynek przy ulicy Giełczyńskiej 11 został wybudowany na początku XX wieku. W okresie międzywojennym miał w nim znajdować się hotel „Metropol” - tak wynika z zapisów w biurze konserwatora zabytków, a po II wojnie światowej w tym budynku początkowo były szkoły a później sklepy prywatne. Ostatnie z nich działały tu jeszcze niemal do końca XX wieku. Przez kolejne kilka lat budynek stał opuszczony i stopniowo popadał w coraz większa ruinę. W tym roku wreszcie doczekał się ekip remontowych... 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę