Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Z jantarami na zakupy

Główne zdjęcie
Naklejka oznaczająca sklepy w których możemy kupować za jantary

Zestaw podręczników dla pierwszoklasisty, encyklopedię, poradnik kulinarny albo stary mosiężny zegar można kupić za jantary. Lokalne dukaty emitowane z okazji 590-lecia nadania praw miejskich Łomży powoli zastępują ogólnopolskie złotówki. Pula pamiątkowych monet wynosi 50 tysięcy sztuk, z czego ponad 10 tysięcy już rozprowadzono. Po raz pierwszy pokazano je dwa tygodnie temu.

- Pierwsza fala sprzedaży to głównie prywatni kolekcjonerzy i koła numizmatyczne - mówi dyrektor MDK-DŚT Roman Borawski - Codziennie realizujemy około 10 zamówień telefonicznych i internetowych. Emisja jantarów ma na celu promocję miasta, dlatego szczególnie cieszą nas zamówienia płynące z całego kraju - dodaje.

W Łomży lokalne dukaty, oprócz wartości kolekcjonerskiej, mają też płatniczą. Jedna moneta jest warta 4 złote. Do końca września będzie można zwyczajnie jantarami zapłacić w sklepach na terenie miasta, ale niestety, nie we wszystkich. Do tej pory są tylko trzy takie punkty, ale, jak zapewnia dyr. Borawski, ich lista będzie się wydłużać. Wszystkie sklepy będą oznaczone specjalną naklejką. Póki co, sklepy honorujące ten środek płatniczy to komis przy ul. Farnej, księgarnia OLEŃKA przy ul. Krótkiej oraz księgarnia BAŚKA przy Dworcu PKS na Al. Legionów.

Przypomnijmy, że jantary można kupować w MDK-DŚT przy ul. Wojska Polskiego i w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku. Ich sprzedaż ma być także prowadzona podczas festynu pt. „Gościniec Łomżyński” (26 lipca).

SA
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę