Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

O tym jak radni poczet sztandarowy wybierali...

W Boże Ciało, w tradycyjnej uroczystej procesji ulicami miasta, miał uczestniczyć poczet sztandarowy łomżyńskiego samorządu... Ze sztandarem miasta poszła jednak Straż Miejska, a nie radni. Dlaczego tak się stało? Oto wyjaśnienie zagadki zaczerpnięte wprost z protokołu z obrad Rady Miasta z dnia poprzedzającego Boże Ciało...

(...)
Pan Wiesław Tadeusz Grzymała – Przewodniczący Rady Miejskiej Łomży     
Zwrócił się do radnych z zapytaniem czy jest wybrany poczet sztandarowy.

Pan Piotr Grabani – radny
Stwierdził, że rezygnuje z udziału w poczcie sztandarowym. Prosi, by wybrać tych, którzy ze sztandarem nie byli jeszcze ani razu w kadencji.

Pan Zbigniew Lipski – radny            
Oświadczył, że nie brał udziału w poczcie sztandarowym. Wynika to z jego stanu zdrowia, lekarz zabronił.  

Pani Alicja Konopka – radna          
Poinformowała, że nie brała udziału w poczcie ale dlatego, iż nie wiedziała ponieważ nikt się do niej nie zwracał by była w poczcie. Uważała, że są osoby stałe i dlatego nie interesowała się tym. To, że tym razem nie może nie oznacza, że nie pójdzie kolejne dwa razy.

Pan Wiesław Tadeusz Grzymała – Przewodniczący Rady Miejskiej Łomży  
Przypomniał, że na jednej z pierwszych sesji ustalono zasadę, że nie ma stałego składu pocztu. Sprawę pilotował Przewodniczący Głaz i radni mieli uczestniczyć wg  listy.           

Pan Maciej Głaz – Wiceprzewodniczący Rady     
Wyjaśnił, że nie jest to pierwsza dyskusja na temat pocztu. Ustalono, by na ten temat nie dyskutować na sesji. Każdy doskonale problem pocztu znał, prosi więc, by nie mówić, że nie wiedział i nigdy go nie było.

Pan Jerzy Brzeziński – Prezydent Miasta    
Zaproponował, że wyda polecenie Straży Miejskiej, by stworzyła poczet sztandarowy. Rozumie, że radni wyjeżdżają.    

Pan Wiesław Tadeusz Grzymała – Przewodniczący Rady Miejskiej Łomży    
Stwierdził, że cieszy się, iż problem został rozwiązany. Jest to jednak dla niego przykre. Zauważył, że jest to niezgodne ze statutem.  

Pan Piotr Grabani – radny         
Wyjaśnił, że powiedział to dlatego, że przez 2 godziny tylko z radną Gołaszewską zgodzili się i nie są w stanie dobrać pocztu sztandarowego, i to jest niepoważne. To, iż wielokrotnie mówił, że pójdzie w poczcie sztandarowym  to tylko dlatego, że nikt nie chciał iść i było mu wstyd, i się godził. Tak dalej być nie może. Podziękował Prezydentowi, że znalazł wyjście. Być może należy rozważyć czy nie zrobić tego jako stałe rozwiązanie.     
   
(...)

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę