Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Wieża ciśnień sprzedana

Główne zdjęcie
wieża ciśnień

Firma Sonarol Sp. J. Stanisław Najda z Jedwabnego przez następne 99 lat będzie użytkownikiem wieczystym łomżyńskiej wieży ciśnień. Przedstawiciel tej firmy wygrał dzisiejszy przetarg ogłoszony przez ratusz. Jako jedyny z trzech oferentów przebił cenę wywoławczą. Za teren o pow. ok. 950 m2 wraz z wieżą ciśnień wylicytował kwotę 354 tys zł.

Dodajmy, że rzeczoznawcy z ratusza działkę na której stoi wieża ciśnień wycenili na 200 tys zł, a samą wieżę na kolejne 150 tys zł. Nabywca dorzucił więc do tego jedynie 4 tys zł...

- Zbycie prawa użytkowania wieczystego na 99 lat nastąpi w momencie wpłaty pierwszej opłaty rocznej w wysokości 66375 zł z tytułu użytkowania wieczystego wraz z tzw. zapłatą budowli w wysokości 88500 zł – podkreślał Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. -  Opłata roczna z tytułu użytkowania wieczystego gruntu wynosi 3% ceny nieruchomości gruntowej osiągniętej w przetargu i jest to wartość prawie 8 tys. zł – dodaje.
Zgodnie ze zobowiązaniem nowy właściciel wieży ciśnień zobowiązany jest w ciągu maksymalnie 2 lat od daty nabycia nieruchomości rozpocząć jej przebudowę i zakończyć ją  maksymalnie w 4 lata od daty nabycia.
Choć póki co brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, to w   Studium kierunków zagospodarowania przewidziano tu realizację inwestycji pod usługi gastronomiczne z dopuszczeniem usług hotelarskich i turystycznych.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę