Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Wyrok za śmiertelne potrącenie Damiana prawomocny

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Uprawomocnił się wyrok ośmiu lat więzienia wobec Seweryna W. sprawcy wypadku drogowego na ulicy Przykoszarowej w Łomży, w którym zginął potrącony 9-latek. Żadna ze stron nie zdecydował się na wniesienie apelacji od wyroku, który zapadł na początku maja przed Sądem Okręgowym w Łomży. Przypomnijmy, że prokuratura oskarżyła kierowcę o zabójstwo i domagała się kary 15 lat więzienia, ale sąd zmienił jednak kwalifikację prawną czynu z zabójstwa na wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Wyrok dotyczy głośnej sprawy, która na początku maja ubiegłego roku wstrząsnęła mieszkańcami regionu. 9-letni chłopiec idący wieczorem z kolegą do sklepu po bułki zginął rozjechany przez czarne BMW. Jego kierowca 24 letni Seweryn W. , po najechaniu na dziecko wycofał samochód jeszcze raz przejeżdżając po ciele płaczącego malca, po czym odjechał nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Chłopiec zmarł po przewiezieniu do szpitala... Sprawca wypadku zgłosił się sam na policję, ale dopiero następnego dnia, po wydaniu za nim listu gończego.  Od tego czasu Seweryn W. przebywa za kratami. Najpierw był tam na podstawie kilkakrotnie przedłużanych przez sąd decyzji o tymczasowym aresztowaniu, a teraz odbywa orzeczoną karę. Sąd skazując go na 8 lat pozbawienia wolności na poczet kary zaliczył okres przebywania w tymczasowym areszcie.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę