Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

ZPORRo pieniędzy było, a jest jeszcze więcej

Około 110 mln euro otrzymało województwo podlaskie ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Głównym beneficjentem programu realizowanego w latach 2004-2006 były samorządy, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy. Łącznie za pieniądze z Unii Europejskiej zrealizowano blisko 300 projektów.


W ramach ZPORR na terenie województwa wybudowano i zmodernizowano 198 km dróg w regionie, przygotowano 469 ha terenów pod inwestycje. Ze szkoleń finansowanych ze środków z Europejskiego Funduszu Społecznego skorzystało ok. 26 tysięcy osób, a kolejne 10 tysięcy korzystało z usług doradczych.
Wykorzystaliśmy już 95 proc. z tych pieniędzy, a do końca roku rozliczymy je zupełnie. Z takim poziomem gospodarowania unijnym wsparciem jesteśmy krajowym liderem – mówił podczas uroczystego podsumowania realizacji ZPORR marszałek województwa Jarosław Dworzański.
Gościem konferencji był Witold Willak – przedstawiciel Komisji Europejskiej – odpowiedzialny w DG Regio za Polskę, który przedstawił perspektywy obecnego okresu programowania na tle doświadczeń z lat 2004 – 2006. Podkreślił, że województwo podlaskie jest pierwsze w kraju w „konkurencji” najszybszej realizacji programu. Przypomniał, że ze ZPORR do dyspozycji było 110 mln euro, a teraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego te środki są blisko sześciokrotnie większe.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę