Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Głośna sprawa o tak zwane "złe urodzenie" ponownie trafia na wokandę

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Łomżyński szpital nie zamierza płacić renty dla dzieci Barbary i Sławomira Wojnarowskich - głośna sprawa o tak zwane "złe urodzenie" ponownie trafia na wokandę. Przed dziewięciu laty pozwali oni szpital o odmowę badań prenatalnych, od wyniku których Barbara Wojnarowska uzależniała decyzję o ewentualnej aborcji.

Przypomnijmy, że pierwsze dziecko Wojnarowskich urodziło się z rzadką wadą genetyczną powodującą degenerację stawów i kości. W przypadku drugiej ciąży staniała obawa, że dziecko znowu urodzi się z podobną chorobą. Jednak łomżyński szpital odmówił wykonania badań prenatalnych. Dziewczynka urodziła się chora. Leczenie obu dzieci jest niezwykle kosztowne, a zgodnie z prawem Wojnarowska miała prawo do wykonania odpowiednich badań prenatalnych. Dlatego w ubiegłym roku Sąd Okręgowy w Łomży zdecydował, że szpital zapłaci im około 200 tysięcy jednorazowego odszkodowania i po 1100 złotych dożywotniej renty na każde dziecko. Ale szpital odwołał się od tego wyroku, tłumacząc, że nie zamierza wypłacać renty, bowiem znalazł się prywatny sponsor, który zdecydował się sfinansować leczenie obu dzieci. Teraz sprawą zajmie się białostocki Sąd Apelacyjny.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę