Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Uwaga pirat...

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Tylko podczas pierwszego wakacyjnego weekendu policjanci ruchu drogowego zatrzymali na drogach województwa podlaskiego kilkunastu niebezpiecznych piratów drogowych. Jeden z nich „ósemką” jechał z prędkością 202 km./h. Wpadł, bo policyjne samochody z videorejestratorami są szybsze...

Jak podkreśla mł.asp. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP w Białymstoku  kierowca zatrzymanego samochodu tłumaczył się - jak większość drogowych piratów - że się spieszył. Za swój rekord otrzymał mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.
Tomaszczuk dodaje, że wielu kierowców uważa, że skoro ich samochód ma dużą moc i jest superszybki oni mogą czuć się bezkarnie. Niestety mylą się. Policjanci z województwa podlaskiego dysponują pięcioma samochodami z videorejestratorami. Urządzenia te zainstalowane są w oplach, fordach i w bmw. Każdy z tych samochodów ma moc ponad 200 koni mechanicznych i jest w stanie dogonić każdego pirata drogowego.
- Co najważniejsze kamera rejestruje każde wykroczenie popełnione przez takiego kierowcę, co stanowi niezbity dowód niezgodnej z przepisami jazdy – dodaje Tomaszczuk.

Policjanci zapowiadają, że w okresie wakacyjnym ich nieoznakowane samochody z videorejestratorami będą bardzo często jeździły po drogach województwa. Poza łapaniem piratów drogowych jeżdżący nimi policjanci będą także zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, prawidłowe przewożenie dzieci, a także stan techniczny samochodów.
- Wszystko po to by wyjazdy na wakacje i powroty były bezpieczne nie tylko dla wyjeżdżających, ale i pozostałych użytkowników dróg – podkreśla Kamil Tomaszczuk.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę