Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Rostkowska trzecia w Pucharze Europy

Główne zdjęcie
Anna Rostkowska

W sobotę i niedzielę we francuskim Annecy został rozegrany Puchar Europy w lekkiej atletyce. W reprezentacji Polski w biegu na 800m wystąpiła Anna Rostkowska z klubu Athletics Jakać Młoda. W biegu rozgrywanym w wolnym tempie zawodniczka zajęła 3 miejsce uzyskując dobry czas 2:01,82. Bieg wygrała Jenny Meadows z Wielkiej Brytanii, uzyskując czas 2:01,20, przed zawodniczką gospodarzy Elodie Guegan 2:01,65.

Niespodzianką było dopiero 4 miejsce aktualnej mistrzyni Europy w biegu na 800m Rosjanki Olgi Kotlarowej, która uzyskała czas 2:02,19. Polki ukończyły rywalizację drużynową na 4 miejscu, zespół męski zajął wysokie drugie miejsce. 29 edycja zawodów po raz ostatni została przeprowadzona w dotychczasowej formule. Od przyszłego roku zawody z udziałem 12 państw będą rozgrywane jako Drużynowe Mistrzostwa Europy.

Piotr Rostkowski – mąż i trener Anny Rostkowskiej bardzo dobrze ocenia występ zawodniczki. Podkreśla, że w biegu z silnymi rywalkami zajęła wysokie 3 miejsce, mając piąty rekord życiowy wśród startujących zawodniczek.
- Mam nadzieję, że uzyskany wynik pozwoli na awans do Kadry Olimpijskiej i otrzymanie stypendium sportowego. Nie ukrywam także, że liczymy na pozyskanie dodatkowego sponsora – mówi Rostkowski.
Najprawdopodobniej 27 czerwca Ania wystąpi w mityngu lekkoatletycznym w Lille.
- W 1995 roku miałem zaszczyt wystąpić tam w reprezentacji Polski, także w zawodach Pucharu Europy rywalizując między innymi z mistrzem olimpijskim, Hiszpanem Ferminem Cacho – wspomina Piotr Rostkowski. - Stadion z kompleksem rozgrzewkowym jest bardzo dobrze położony. Tym razem Ania wystąpi w biegu na 1500m. Zapowiada się silna obsada biegu i ostra rywalizacja – dodaje.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę