Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Odznaki dla wspierających ZHP

W czwartek (19 czerwca) podczas uroczystości szkolnych w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. 33 pp w Łomży Wiceprzewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego – hm. Andrzej Starski wręczył odznaki „Ruch Przyjaciół Harcerstwa” przyznane rozkazem Naczelnika ZHP wieloletnim, niezawodnym sponsorom i ludziom dobrej woli wspierających organizatorów kolejnych Zlotów Druha Szarego. Złotą Zbiorową Honorowa Odznakę RPH otrzymało Publiczne Gimnazjum nr 3 im. 33 Pułku Piechoty w Łomży, a Srebrne Zbiorowe Honorowe Odznaki RPH Polska Grupa Farmaceutyczna w Łomży i Szpital Wojewódzki im. Kardynała Wyszyńskiego w Łomży. Ponadto Srebrną Honorową Odznaką RPH uhonorowano byłą Dyrektor PG-3 w Łomży mgr Elżbietę Bukowską, która przed laty zapoczątkowała udzielanie nieodpłatnego schronienia w gościnnych murach tej szkoły uczestnikom kolejnych zlotów.


     Twórca skautingu – gen. Robert Baden Powella niegdyś powiedział: „Szukajcie przyjaciół”… Przez 15 lat organizując spotkania ku czci pamięci naszego Rodaka – ks. prałata dr hm Kazimierza Lutosławskiego HR – twórcy naszego Krzyża Harcerskiego znanego w społeczności harcerskiej jako dh. Szary – udało się umożliwić wielkim rzeszom harcerek i harcerzy z różnych zakątków Polski nawiązanie głębokich przyjaźni…

     Udało się też zgromadzić grono niezawodnych przyjaciół-ludzi dobrej woli – sponsorów zawsze chętnych udzielać nam, instruktorom ZHP wszelakiej pomocy w zmaganiu się z trudnościami organizacyjnymi w myśl wypowiedzi Jana Pawła II – „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”…
 
     Niejednokrotnie jedynym podziękowaniem za ich pomoc był uścisk ręki i laurka, a czasami podziękowanie władz naczelnych Związku Harcerstwa Polskiego. Jest spora lista łomżyńskich firm i szkół oraz osób wspomagających nas przez te lata w organizacji kolejnych Zlotów dh. Szarego, którzy otrzymali już honorowe odznaki „Ruch Przyjaciół Harcerstwa”.

Naczelnik Poczt Harcerskich
Wydziału Specjalności Głównej Kwatery ZHP
hm. Henryk F. Karwowski HR
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę