Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Odznaki dla wspierających ZHP

W czwartek (19 czerwca) podczas uroczystości szkolnych w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. 33 pp w Łomży Wiceprzewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego – hm. Andrzej Starski wręczył odznaki „Ruch Przyjaciół Harcerstwa” przyznane rozkazem Naczelnika ZHP wieloletnim, niezawodnym sponsorom i ludziom dobrej woli wspierających organizatorów kolejnych Zlotów Druha Szarego. Złotą Zbiorową Honorowa Odznakę RPH otrzymało Publiczne Gimnazjum nr 3 im. 33 Pułku Piechoty w Łomży, a Srebrne Zbiorowe Honorowe Odznaki RPH Polska Grupa Farmaceutyczna w Łomży i Szpital Wojewódzki im. Kardynała Wyszyńskiego w Łomży. Ponadto Srebrną Honorową Odznaką RPH uhonorowano byłą Dyrektor PG-3 w Łomży mgr Elżbietę Bukowską, która przed laty zapoczątkowała udzielanie nieodpłatnego schronienia w gościnnych murach tej szkoły uczestnikom kolejnych zlotów.


     Twórca skautingu – gen. Robert Baden Powella niegdyś powiedział: „Szukajcie przyjaciół”… Przez 15 lat organizując spotkania ku czci pamięci naszego Rodaka – ks. prałata dr hm Kazimierza Lutosławskiego HR – twórcy naszego Krzyża Harcerskiego znanego w społeczności harcerskiej jako dh. Szary – udało się umożliwić wielkim rzeszom harcerek i harcerzy z różnych zakątków Polski nawiązanie głębokich przyjaźni…

     Udało się też zgromadzić grono niezawodnych przyjaciół-ludzi dobrej woli – sponsorów zawsze chętnych udzielać nam, instruktorom ZHP wszelakiej pomocy w zmaganiu się z trudnościami organizacyjnymi w myśl wypowiedzi Jana Pawła II – „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”…
 
     Niejednokrotnie jedynym podziękowaniem za ich pomoc był uścisk ręki i laurka, a czasami podziękowanie władz naczelnych Związku Harcerstwa Polskiego. Jest spora lista łomżyńskich firm i szkół oraz osób wspomagających nas przez te lata w organizacji kolejnych Zlotów dh. Szarego, którzy otrzymali już honorowe odznaki „Ruch Przyjaciół Harcerstwa”.

Naczelnik Poczt Harcerskich
Wydziału Specjalności Głównej Kwatery ZHP
hm. Henryk F. Karwowski HR

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę