Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Sobótka, czyli zabawa do białego rana

Noc Kupały, Noc Świętojańska, albo Sobótka – to popularne nazwy starego słowiańskiego święta związanego z letnim przesileniem słońca - obchodzonego w najkrótszą noc w roku. Ta magiczna – jak dawniej sądzono - noc już się zbliża. I ponownie w coraz częściej staje się ona pretekstem do zabawy...

Dawniej Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości...  Nad brzegami rzek i jezior rozpalano ogniska, a sprawowane obyczaje miały zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj. W trakcie radosnych zabaw odbywały się różnego rodzaju wróżby i tańce, a dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami.
Do tych prastarych obyczajów nawiązywać będą imprezy, które w najbliższy weekend odbędą się w regionie. W sobotę w Burmistrz Miasta i Gminy Nowogród i Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie zapraszają na NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - NOWOGRÓD 2008`. W programie imprezy, która odbędzie się na w pobliżu sceny przy Skansenie (początek godz.18.00), znajdą m.in. podsumowanie konkursu poetyckiego „Wiosna poetów”, a także występ zespołu „DISCO FULL – Biesiada Polaka” z Rybnika, Widowisko Nocy Świętojańskiej i pokaz ogniowej grupy SAURION z Olecka.
Kolejna impreza „sobótkowa” odbędzie się w niedzielę w Parku Krajobrazowym w Grabowie. Także tu poza „świętojańskim widowiskiem obrzędowym” zaplanowano wiele innych atrakcji. Będzie kabaret Widelec, występ kapel i lokalnych zespołów Grabowianie i Palinocka, kiermasz sztuki ludowej i nocna zabawa przy muzyce zespołów Grand, Matrix, Denim. Zabawa w Grabowie zaczyna sę o godzinie 16.00, a skończyć ma się dopiero późną nocą....
200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę