Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Pepees szuka inwestora

Łomżyński Pepees poszukuje inwestora. Najchętniej w tej roli widziałby firmę z branży skrobiowej - dowiedział się „Parkiet”. Producentem skrobi ziemniaczanej interesują się zagraniczne firmy – potwierdza dziennikowi prezes Andrzej Kiełczewski. Jak podaje „Parkiet” także główni akcjonariusze spółki podobno szukają partnera, który dobrze zna branżę i ma pieniądze

O tym, że główni akcjonariusze Pepeesu mają poważne zamiary  zdaniem „Parkietu” może świadczyć fakt, iż "część z nich nie sprzedawała akcji w wezwaniu mimo bardzo atrakcyjnej ceny. Niektórzy kupowali ostatnio dodatkowe papiery (inna sprawa, że po wezwaniu mocno potaniały). Dzięki temu spółka inwestycyjna byłego właściciela Wirtualnej Polski Macieja Grabskiego (Grabski Inwestycje Finansowe) zwiększyła swój udział do ponad 10 proc. Z kolei Midston Developments, prawdopodobnie powiązana z Hubertem Gierowskim, kontroluje ponad 28 proc. kapitału, a wcześniej miała niecałe 20 proc."

Dziennik podkreśla, że pieniądze w Pepeesie potrzebne są na realizację dużego programu inwestycyjnego. Obejmuje on budowę fabryki skrobi zbożowej i działu skrobi modyfikowanych oraz instalacji do wytwarzania biopaliw. Inwestycje warte oko 100 mln zł, nieco się opóźniają, ale powinny być ukończone w 2010 roku.

Dodajmy tylko, że w przyszłym tygodniu w Pepeesie odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę