Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

„Oczami” Jacka Babiela

„Niedokończona” - to tytuł debiutanckiej książki młodego łomżanina, Jacka Babiela. We środę w miejskiej bibliotece, w ramach Klubu Dyskusyjnego Książki, odbyło się spotkanie z jej autorem. Książka opowiada o tym, co działo się na polskiej scenie politycznej od końca 2005 do listopada 2007 roku.

Wieczór rozpoczęła krótkie migawki z IV Rzeczypospolitej , czyli „Niedokończonej”, kiedy w Polsce rządzonej przez braci Kaczyńskich i ich kolegów budowano – jak twierdzono – nową, lepszą rzeczywistość.
Zrelacjonowane przez autora wydarzenia, są uzupełnione jego komentarzami i wnioskami. Prezentując współczesną politykę z własnego punktu widzenia, Jacek Babiel stara się odpowiedzieć na pytania: Kto naprawdę wygrał walkę? Która partia odegrała większą rolę w tworzeniu państwa? Opisana historia pozostaje otwarta, „niedokończona” - tak jak budowana IV Rzeczpospolita.
Odpowiadając na pytania, Jacek Babiel wyjaśniał, w jaki sposób powstawała książka, jaki cel przyświecał mu podczas jej pisania oraz jaką myśl chciał przekazać. Jak stwierdził, można tę książkę potraktować jako dokument, swoisty dziennik, gdzie autor prezentuje spojrzenie na wydarzenia, których był świadkiem. Do odbioru „Niedokończonej” może być konieczna odrobina dystansu, dlatego warto po nią sięgnąć nawet po pewnym czasie.
„Niedokończona” jest dostępna w łomżyńskich księgarniach.

SA

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę