Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Marszałek chce „krajówki” z Łomży do Ostrowi Mazowieckiej

Zarząd województwa podlaskiego poparł starania samorządowców powiatu łomżyńskiego o zmianę statusu drogi łączącej Łomżę z Ostrowią Mazowiecką. Dziś droga ta ma statut drogi wojewódzkiej, a samorządowcy chcą aby odzyskała „krajowość”, bo wówczas zwiększą się pieniądze na jej utrzymanie, a przez co także jej nawierzchnia, która dziś jest w opłakanym stanie. Dodajmy tylko, że kategorię krajowości droga straciła z chwilą powstania województwa podlaskiego.

Zabiegi o ponowną zmianę kategorii dzisiejszej drogi wojewódzkiej nr 677  na odcinku Ostrów Mazowiecka - Łomża na drogę krajową trwają już od kilku lat. Niedawno specjalne stanowisko w tej sprawie przyjął Konwent wójtów i burmistrzów powiatu łomżyńskiego. W tej sprawie kilkakrotnie interpelowali także parlamentarzyści. Wszyscy argumentują, że zmiana po reformie administracyjnej kategorii drogi z krajowej na wojewódzką nie zmienia faktu, iż po niej przebiega najkrótsza trasa z Warszawy na Mazury do przejścia granicznego w Budzisku. Wykorzystują to kierowcy, a efektem tego jest że jeździ tędy większość tranzytu z krajów bałtyckich do środkowej Europy, przez co jej jakość znacznie się pogorszyła, a bezpieczeństwo podróżujących po niej zmalało.
Dodajmy tylko, że Zbigniew Rapciak podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury w ostatniej – sprzed trzech miesięcy - odpowiedzi na interpelację posła Lecha Kołakowskiego w sprawie zmiany kategorii tej drogi, napisał że decyzja o tym „uzależniona jest w dużym stopniu od wyboru wariantu trasy I paneuropejskiego korytarza transportowego (potocznie zwanego Via Baltica – dop. red.) na terenie Polski”  
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę