Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomża dyskontami stoi...

Tak wielkich zmian w tak krótkim czasie łomżyński handel jeszcze nie przeżywał. W ciągu tygodnia w mieście otworzą się kolejne dwa duże sklepy. Jutro swoje podwoje otwiera LiDL, a za tydzień Kaufland. Oba sklepy już przeszły do historii miasta. Pierwszy z nich to najszybciej, drugi najwolniej budowany supermarket w Łomży.

Jeszcze w pierwszych dniach grudnia 2007 na placu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Alei Legionów, gdzie dziś stoi LiDL, stał nie mniej słynny „Bar pod Gruszą”. Pracę przy budowie  supermarketu prowadzono w iście ekspresowym tempie, a zapału budowniczych nie ostudziła nawet zima. Teraz, w pół roku po rozpoczęciu prac, LiDL zaprasza już na zakupy. Wielkie otwarcie już jutro (18 czerwca) – o czym informują rozwieszone choćby na słupach miejskich latarni afisze.  

Zupełnie inaczej przebiegała budowa Kauflanda. Pierwsze prace na „górce” przy skrzyżowaniu ulicy Zwadzkiej i Alei Piłsudskiego ruszyły tu jeszcze jesienią 2003 roku!!! Kaufland miał szanse być w mieście jeszcze przez „Galerią Stokrotka”, ale... W trakcie  budowy zmieniali się inwestorzy i plany. W pewnym momencie rozebrano nawet stojący już żelbetonowy szkielet supermarketu by wszystko zacząć od początku.... Teraz – po niemal pięciu latach – łomżanie będą mogli robić zakupy także Kauflandzie. Jego otwarcie zapowiedziano na wtorek 24 czerwca.

Dodajmy tylko, że w ciągu kilku ostatnich lat w Łomży diametralnie zmieniło się oblicze handlu. Do miasta weszły sieci sklepów dyskontowych. Dziś mamy już cztery „Biedronki”, „Stokrotkę”, „Zielony Market”, „Gośkę” i „Polo Market”. Teraz do tego zestawu dołączają także „LiDL” i „Kaufland”. Do pełni szczęścia brakuje nam już tylko hipermarketu... albo dwóch...


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę