Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Rzecznik Praw Obywatelskich - ostatnia deska ratunku...

Główne zdjęcie
„Nie ma praw i wolności bez sprawnie funkcjonujących instytucji państwa prawnego - tak jak nie ma silnego państwa, bez wolnych obywateli. Nie ma wolnych obywateli bez społeczeństwa obywatelskiego, które promuje cnoty obywatelskie i poczucie odpowiedzialności za dobro wspólne. Tego rodzaju państwo jest warunkiem rozwoju jednostki, jest niezbędnym komponentem siły narodu i konkurencyjności kraju na arenie międzynarodowej.”
dr Janusz Kochanowski

Każdy, kto ma poczucie, że jego prawa i wolności zostały naruszone, będzie mógł w tych dniach spotkać się ze specjalistami Biura RPO i złożyć wniosek o podjęcie jego sprawy przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Przez dwa dni w środę i czwartek w łomżyńskim ratuszu interesantów będą przyjmować specjaliści z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Przyjęcia interesantów w Łomży odbywać się będą w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego (II p.), Stary Rynek 14, w środę 18 czerwca w godz. 12:00 – 18:00 oraz we czwartek 19 czerwca od godz. 9:00 do ostatniego interesanta przybyłego do godz.18:00.
Specjaliści BRPO będą przyjmować interesantów w następujących sprawach:
- prawa karnego
- zabezpieczenia społecznego (emerytury, renty, pomoc społeczna) i prawa pracy
- prawa cywilnego i gospodarki nieruchomościami (prawo własności, prawo budowlane)
- prawa administracyjnego i spraw mieszkaniowych (gospodarka komunalna, działalność urzędów administracji terenowej)
- prawa gospodarczego i danin publicznych (podatki, działalność gospodarcza, ochrona konsumentów)
- administracji publicznej, ochrony zdrowia i ochrony praw cudzoziemców i mniejszości narodowych.
Każdy, kto ma poczucie, że jego prawa i wolności zostały naruszone, będzie mógł w tych dniach spotkać się ze specjalistami Biura RPO i złożyć wniosek o podjęcie jego sprawy przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Ponadto we czwartek 19 czerwca, od 10:30 do 11:30 interesantów będzie osobiście przyjmował zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk. Wcześniej spotka się on z Prezydentem Miasta Łomża. W spotkaniu tym będzie również uczestniczył Dyrektor Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę