Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Srebrna Łomżyczka

W Wasilkowie rozegrano finał VIII Mistrzostw Polski Juniorek do lat 10 w piłce nożnej na szczeblu województwa podlaskiego o Puchar Tymbarku. Obrończynie trofeum - zawodniczki Łomżyczka Łomża - tym razem musiały zadowolić się srebrem. W finale uległy UKS Holonki 0:2 (0:2).

Podopieczne Henryka Pestki w spotkaniach grupowych najpierw zremisowały z zespołem „Jedyneczka” Wysokie Mazowieckie 2:2 (1:2), po czym rozgromiły drużynę SP Lachowo 7:0 (2:0). W półfinale pokonały jeszcze Dwójkę Grajewo 1:0 (0:0), ale sił już zabrakło na finał w którym łomżanki musiały uznać zwycięstwo zespołu UKS Holonki.
- Zważywszy jednak, że dziewczynki ćwiczą dopiero od miesiąca, do tego na boisku przypominającym plac budowy, mogą mówić o umiarkowanym sukcesie, bo apetyty były większe – podkreśla trener zawodniczek Henryk Pestka.

Oprócz pięknego pucharu, medali, dyplomów i nagród rzeczowych, wicemistrzynie wygrały jeszcze indywidualne konkurencje: turniej celności strzałów - Aleksandra Sasinowska, slalom równoległy z piłką - Martyna Gnatowska. Najlepszą bramkarką mistrzostw została Klaudia Tyszko, a najlepszą strzelczynią - Natasza Parda (7 bramek).     

W zespole Łomżyczki Łomża grały jeszcze: Barbara Tarczewska, Dominika Domurat, Izabela Barwińska, Karina Skrodzka, Marlena Chrostowska, Małgorzata Kurpiewska, Emilia Kurpiewska, Justyna Łada, Paulina Lemańska, Klaudia Sychowicz. Najlepsze z nich mają szansę zakwalifikować się do reprezentacji województwa na mecze półfinałowe.  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę