Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Owady atakują...

Tak wyglądają ręce jednego z mieszkańców Łomży trzy dni po „spotkaniu” z meszkami. Tylko na jednej z nich widać ślady po trzydziestu ugryzieniach... Choć meszki są znacznie mniejsze od komarów, to jednak ich „atak” jest o wiele bardziej bolesny, a ślady po nim – zdaniem specjalistów – mogą utrzymać się nawet przed dwa tygodnie...

Kilka milimetrów długości, sześć nóg, skrzydła i „zęby”, które z łatwością pozwalają samicy na „wgryzienie się” w skórę człowieka. Meszki atakują całymi chmarami przez całą dobę. Ślad jest bardzo bolesny i utrzymuje się dość długo. Pojawia się obrzęk często o odczynie alergicznym a niekiedy nawet – gdy atak jest zmasowany - może spowodować obrzęk płuc i problemy z oddychaniem, a nawet zatrzymanie krążenia.
Meszki spotkać można głównie w okolicach wód. Ten pogryziony spotkał je w Wiźnie...
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę